سعودی از تروریستی‌خواندن حوثی‌ها از سوی واشنگتن استقبال کرد

هیئت وزیران ابتکار عمل ملک سلمان و ولیعهد برای دریافت واکسن کرونا را ستود
سعودی از تروریستی‌خواندن حوثی‌ها از سوی واشنگتن استقبال کرد

شورای وزیران سعودی از تصمیم دولت ایالات متحده برای قراردادن شبه نظامیان حوثی به عنوان یک سازمان تروریستی و درج رهبران آنها در لیست تروریستی استقبال و ابراز امیدواری کرد که این امر به پایان دادن به اقدامات آنها و حامیانشان کمک کند.

شورای وزیران سعودی در نشست مجازی خود به ریاست خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز دربارهٔ تصمیم آمریکا برای درج نام شبه‌نظامیان حوثی در لیست گروه‌های تروریستی گفت: امیدواریم این تصمیم خطر آنها را برای مردم یمن، صلح و امنیت بین‌المللی و اقتصاد جهانی خنثی کند و منجر به حمایت و موفقیت تلاش‌های سیاسی موجود برای پایان دادن به بحران یمن و دستیابی به یک راه حل سیاسی جامع شود.

در این نشست، ملک سلمان با اشاره به تماس تلفنی شیخ نواف الاحمد الجابر الصباح امیر کویت گفت که در این تماس نتایج حاصله از چهل و یکمین اجلاس سران شورای همکاری خلیج در العلا در راستای تقویت وحدت و انسجام صفوف خلیجی‌ها و عرب‌ها بررسی شد.

اعضای شورای وزیران همچنین ضمن تشکر و قدردانی از خادم حرمین و ولیعهد وی به دلیل حمایت از بخش بهداشت و اهتمام مستمر آنها به سلامتی شهروندان و افراد مقیم در برابر بیماری همه گیر کرونا تأکید کردند که ابتکار آنها برای دریافت واکسن در چارچوب دغدغه آنها جهت جلوگیری از ویروس و تقویت اصل بهداشت عمومی در پادشاهی بر اساس این واقعیت است که پیشگیری همیشه قبل از درمان است.

این شورا ضمن تبریک رونمایی از شهر The Line در نیوم توسط ولیعهد اعلام کردند این پروژه الگوی بی نظیری برای توسعه شهرهای آینده سازگار با طبیعت است، به طوری که در یک محیط متمدن نوآور، جوامع آن با تکیه بر تکنیک‌های هوش مصنوعی اداره می‌شود.

ماجد القصبی وزیر اطلاع‌رسانی سعودی در حاشیه این نشست به خبرگزاری سعودی گفت که شورا تعدادی از گزارش‌ها در مورد تحولات همه‌گیری کرونا در سطح محلی و بین‌المللی، و آخرین آمار ویروس در پادشاهی عربی سعودی در سایه پایین بودن میزان ابتلا، موارد بهبودی بالا و کاهش موارد فعال و بحرانی را بررسی کرد.

 این شورا تأکید کرد که لغو ممنوعیت سفر به خارج از کشور و بازگشت به پادشاهی، لغو تعلیق پروازهای بین‌المللی و افتتاح کامل بنادر زمینی، دریایی و هوایی مطابق با اقدامات احتیاطی لازم برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در هماهنگی با مقامات مربوطه خواهد بود.

از سوی دیگر، شورای وزیران، حمله تروریستی در غرب نیجر را محکوم کرد.