سفر هیئت سعودی به بغداد برای گشودن درهای سرمایه‌گذاری

تأکید عراق بر تعمیق تفاهم و تقویت روابط با جهان عرب
سفر هیئت سعودی به بغداد برای گشودن درهای سرمایه‌گذاری

هیئت عالی‌رتبه سعودی به ریاست وزیر تجارت ماجد القصبی که یکشنبه (۶ دسامبر) وارد بغداد شد، مجموعه ای از جلسات با مقامات عراقی را برای فعال سازی و اجرای توافق‌نامه‌های در چارچوب "شورای تجارت سعودی-عراق" و همچنین تقویت روابط و گشودن درهای سرمایه‌گذاری بین دو کشور برگزار کرد.

القصبی که نمایندگان ۱۰ سازمان دولتی و هیئت بازرگانان به نمایندگی از ۲۲ شرکت او را همراهی می‌کنند، تأکید کرد که این دیدارها "به منظور ارتقای روابط و گشودن زمینه‌های سرمایه گذاری به نفع دو کشور برادر است".

رئیس‌جمهور عراق نیز در دیدار خود با هیئت سعودی در کاخ السلام بر "عمق و توسعه روابط برادرانه عراق و سعودی و اشتیاق دو کشور برای توسعه همکاری و هماهنگی نزدیک دوجانبه، برقراری روابط بین عراق و شورای همکاری خلیج و یک عراق امن و پایدار با روابط مستحکم با عمق عربی تأکید کرد».

در حاشیه این سفر، "مجمع تجار سعودی و عراقی" با نظارت مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق برگزار می‌شود.

این هیئت همچنین تعدادی از تفاهم نامه‌ها و یادداشت‌های همکاری مشترک را امضا خواهد کرد.

گروهی از اعضای هیئت نیز از محل احداث شهرک ورزشی که توسط خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز به مردم عراق اهدا شده‌است، بازدید خواهند کرد.

عبدالعزیز الشمری سفیر سعودی در عراق در این باره تأکید کرد که پادشاهی مصمم به حمایت از عراق و تقویت سرمایه‌گذاری در زمینه‌های کشاورزی، صنعتی و انرژی است و دیدارهای دو جانبه بین دو کشور طی دوره آینده ادامه خواهد داشت.